Kroz projekte Fondacije, zahvaljujući prijateljima i saradnicima, u proteklih 6 godina zbrinuto je 2.505 interno raseljenih lica, dok se kampanji za obnovu osnovnih škola u Srbiji „Jedan u milion" do sada se pridružilo 30.000 ljudi i obezbedilo 2.500 dece u 5 škola ima bolje uslove za školovanje

Fondacija Ana i Vlade Divac pokazala da filantropija ima budućnost u Srbiji

Na godišnjem koktelu Fondacije Ana i Vlade Divac, brojnim prijateljima i dugogodišnjim saradnicima Fondacije predstavljeni su rezultati rada Fondacije u prethodnoj godini. Fokus rada Fondacije u 2013. godini bile su četiri značane oblasti: podrška izbeglicama i raseljenim, unapređenje uslova za kvalitetno odrastanje dece i mladih, razvoj filantropije i razvoj socijalnog preduzetništva.

-Uprkos teškoćama sa kojima se naše društvo suočavalo, Fondacija Ana i Vlade Divac imala je izuzetnog uspeha u svom radu. U 2013. godini uspeli smo da za 36% uvećamo naš budžet u odnosu na prethodnu godinu, odnosno broj incijativa i projekata koje realizujemo. Uz posvećen rad zaposlenih i mnoštvo partnera, obezbedili smo podršku za postojeće i razvili nove incijative koje će, nadamo se u godinama koje su pred nama, doprineti razvoju našeg društva i životu njenih građana", izjavio je Vlade Divac u obraćanju gostima.


Prethodna godina je za Fondaciju Ana i Vlade Divac bila u znaku mladih, pa je tako u toku godine sprovedeno oko 50 omladinskih projekata u 23 mesta širom Srbije ukupne vrednosti od skoro 3,5 miliona dolara. U toku 2013. godine Fondacija je podržala i 15 jednoroditeljskih porodica, a pored mesečne finansijske podrške, porodicama je obezbeđena psihosocijalna podrška, ekonomsko osnaživanje i razvoj dohodovnih aktivnosti.


Kroz projekat „Bebe u modi" započeta je saradnja sa Opštinom Vladičin Han na povećanju nataliteta u ovoj opštini, a u naredne dve godine 24 porodice će biti podržane kroz finansijsku i medicinsku pomoć.


Rad Fondacije u oblasti razvoja filantropije dao je rezultat od 1.104.115 prikupljenih dolara, dok se 580.000 ljudi širom sveta pridružilo Fondaciju u naporu da filantropija bude i ostane deo tradicije stanovnika Srbije.

Ovaj sajt koristi kolačiće. Ukoliko nastavite sa korišćenjem ovog sajta, saglasni ste sa našom upotrebom kolačića. Politika privatnosti