Treću godinu zaredom Fondacija «Ana i Vlade Divac» u saradnji sa grupom donatora iz SAD, dodeljuje RSK stipendija učenicima koji upisuju prvi, drugi, treći ili četvrti razred srednje škole na teritoriji Republike Srbije.

ODABRANI RSK STIPENDISTI ZA ŠKOLSKU 2019/2020. GODINU

Komisija za dodelu stipendija Fondacije Ana i Vlade Divac objavljuje konačnu rang listu o dodeli 50 RSK stipendija u iznosu od 5,000 dinara mesečno u toku trajanja školske 2019/2020. godine (ukupno 10 meseci). Na konkurs je pristiglo ukupno 85 prijava.

Pravo na stipendiju imali su učenici koji u septembru 2019. godine upisuju I, II, III ili IV razred srednje škole, čiji je osnivač Republika Srbija, autonomna pokrajina ili jedinica lokalne samouprave, a koji postižu odličan uspeh u učenju i vladanju i čiji je barem jedan roditelj/staratelj imao izbeglički status u Republici Srbiji, a izbegao je iz Republike Hrvatske i to iz sledećih opština: Benkovac, Vojnić, Vrginmost, Glina, Gračac, Dvor, Donji Lapac, Drniš, Knin, Korenica, Kostajnica, Krnjak, Obrovac, Petrinja, Plaški, Slunj, Zadar, Caprag, Grubišno Polje, Daruvar, Okučani, Pakrac, Slatina, Beli Manastir, Vukovar, Dalj, Mirkovci, Tenja.

Ocenjivanje svake pristigle prijave je rađeno prema unapred utvrđenim kriterijumima i skali za bodovanje, objavljenih na sajtu Fondacije u okviru Konkursa.

Članovi komisije su doneli odluku o izboru kandidata u saradnji sa donatorima programa. 

Iduće nedelje ćemo objaviti rezultate konkursa za redovne stipendije namenjene svim srednjoškolcima u Srbiji.

 

 RSK STIPENDIJE - FINALNA LISTA 2019/2020

 

Ime i prezime

Mesto/Grad

1

Marija Nedimović Klipa

Plandište

2

Nađa Mileusnić

Apatin

3

Natalija Nedimović Klipa

Plandište

4

Tijana Bolić

Novi Sad

5

Jana Milinčević

Beograd

6

Milica Maoduš

Šid

7

Glorija Zelić

Beograd

8

Jovana Mrđenović

Novi Sad

9

Milica Mrđenović

Novi Sad

10

Petra Medoš

Niš

11

Teodora Šiklošić

Zrenjanin

12

Nikola Milun

Novi Sad

13

Goran Obućina

Pančevo

14

Danijela Gaćeša

Kovin

15

Luka Čabrilo

Novi Sad

16

Aleksandar Joka

Vršac

17

Milica Veselinović

Beograd

18

Nataša Ilić

Novi Sad

19

Dušica Crevar

Inđija

20

Valerije Rešković

Zrenjanin

21

Dijana Popović

Ruma

22

Nemanja Mihajlović

Zubin Potok

23

Anđela Simić

Šid

24

Anđela Đurić

Bačka Palanka

25

Miloš Rodić

Bačka Palanka

26

Luka Rodić

Kovin

27

Branka Maksimović

Batajnica

28

Nikola Milković

Beograd

29

Marko Savin

Beograd

30

Filip Štrbac

Novi Sad

31

Jovana Kuzmanov

Novi Sad

32

Igor Pal

Sremski Karlovci

33

Snežana Rešković

Zrenjanin

34

Nikola Opačić

Stara Pazova

35

Danijela Vujatović

Smederevska Palanka

36

Nikolina Pjevač

Zrenjanin

37

Teodora Marki

Subotica

38

Nikolina Bajić

Sombor

39

Stefan Resanović

Šid

40

Petar Travica

Barajevo

41

Srđana Milanko

Bač

42

Magdalena Pajkić

Petrovac na Mlavi

43

Una Bačkalić

Novi Sad

44

Lara Kamasi

Novi Sad

45

Biljana Mijić

Novi Sad

46

Željana Vojinović

Pančevo

47

Stefan Papković

Prijepolje

48

Nemanja Borjan

Beograd

49

Jelena Trivunović

Kula

50

Milica Poznić

Temerin

 

 

Tagovi

Ovaj sajt koristi kolačiće. Ukoliko nastavite sa korišćenjem ovog sajta, saglasni ste sa našom upotrebom kolačića. Politika privatnosti