Četvrtu godinu zaredom Fondacija «Ana i Vlade Divac» u saradnji sa grupom donatora iz SAD, dodeljuje RSK stipendija učenicima koji upisuju prvi, drugi, treći ili četvrti razred srednje škole na teritoriji Republike Srbije.

ODABRANI RSK STIPENDISTI ZA ŠKOLSKU 2020/2021. GODINU

Komisija za dodelu stipendija Fondacije Ana i Vlade Divac objavljuje konačnu rang listu o dodeli RSK stipendija u iznosu od 5,000 dinara mesečno u toku trajanja školske 2020/2021. godine (ukupno 10 meseci). Na konkurs koji je trajao od 10. do 31. jula pristiglo je 129 prijava.  Ove godine su prednost pri dobijanju stipendije imali učenici koji ranijih godina nisu dobijali stipendiju - odabrano je ukupno 62 učenika.

Pravo na stipendiju imali su učenici koji u septembru 2019. godine upisuju I, II, III ili IV razred srednje škole, čiji je osnivač Republika Srbija, autonomna pokrajina ili jedinica lokalne samouprave, a koji postižu odličan uspeh u učenju i vladanju i čiji je barem jedan roditelj/staratelj imao izbeglički status u Republici Srbiji, a izbegao je iz Republike Hrvatske i to iz sledećih opština: Benkovac, Vojnić, Vrginmost, Glina, Gračac, Dvor, Donji Lapac, Drniš, Knin, Korenica, Kostajnica, Krnjak, Obrovac, Petrinja, Plaški, Slunj, Zadar, Caprag, Grubišno Polje, Daruvar, Okučani, Pakrac, Slatina, Beli Manastir, Vukovar, Dalj, Mirkovci, Tenja.

Ocenjivanje svake pristigle prijave je rađeno prema unapred utvrđenim kriterijumima i skali za bodovanje, objavljenih na sajtu Fondacije u okviru Konkursa.

Članovi komisije su doneli odluku o izboru kandidata u saradnji sa donatorima programa. 

U toku je konkurs za redovne stipendije namenjene svim srednjoškolcima u Srbiji.

 

RSK STIPENDIJE - FINALNA LISTA 2020/2021

 

RB 

Ime i prezime

 

Mesto/Grad

1

Stefan Tesla

Kragujevac

2

Božidar Nedimović Klipa

Plandište

3

Srđan Resanović

Šid

4

Milica Šarić

Ruma

5

Jovana Macanović

Apatin

6

Sara Uglješić

Vršac

7

Biljana Krasić

Novi Kneževac

8

Mihajlo Vuksan

Pančevo

9

Bogdan Novakovic

Jagodina

10

Stefan Ivančević

Beograd

11

Aleksa Marik

Sombor

12

Milica Obradović

Šid

13

Marko Kutić

Srbobran

14

Tea Stojković

Odžaci

15

Marko Ristić

Novi Sad

16

Una Slijepčević

Novi Sad

17

Aleksandar Štrbac

Novi Sad

18

Anastasija Kalanj

Beograd

19

Dragana Kalajđić

Ruma

20

Marina Juzbašić

Ruma

21

Marko Pešut

Pećinci

22

Danilo Ristivojević

Pećinci

23

Zorica Crevar

Inđija

24

Jovana Sašić

Velika Moštanica

25

Nikola Omanović

Beograd

26

Anđela Smajić

Srbobran

27

Dimitrije Puja

Vršac

28

Dijana Vukčević

Kula

29

Željana Jefimija Jačov

Novi Sad

30

Milica Krkobabić

Crvenka

31

Anastasija Muselinović

Apatin

32

Đurđica Bosanac

Bačej

33

Milica Gagić

Bečej

34

Nikolina Bakić

Novi Sad

35

Miloš Bakić

Novi Sad

36

Jovana Surudžić

Šid

37

Milica Simić

Šid

38

Dunja Golijanin

Beograd

39

Milica Ilijašević 

Novi Sad

40

Željana Teofanović

Žabalj

41

Jovana Mirić

Grocka

42

Jelena Miljanović

Šid

43

Luka Vujaković

Kanjiža

44

Aleksandra Vujanov

Zrenjanin

45

Ema Begović

Irig

46

Jovana Kasum

Novi Sad

47

Dragana Karaica

Apatin

48

Nika Amanović

Beograd

49

Nevena Ignjatovic

Ruma

50

Nemanja Hinić

Kanjiža

51

Andrija Tepavac

Subotica

52

Andrej Zelić

Beograd

53

Marko Katić

Ruma

54

Danijela Vuksan

Kula

55

Milica Tadić

Zrenjanin

56

Tijana Medić

Apatin

57

Bojana Novković

Sremski Karlovci

58

Aleksandar Rakić

Velika Plana

59

Vuk Veselinović

Ruma

60

Kristina Šćepanović

Kula

61

Milica Radmilović

Šid

62

Dunja Džakula

Sombor

 

Ovaj sajt koristi kolačiće. Ukoliko nastavite sa korišćenjem ovog sajta, saglasni ste sa našom upotrebom kolačića. Politika privatnosti