Treću godinu zaredom Fondacija «Ana i Vlade Divac» dodeljuje stipendije učenicima koji upisuju prvi, drugi, treći ili četvrti razred srednje škole na teritoriji Republike Srbije.


ODABRANI STIPENDISTI ZA ŠKOLSKU 2019/2020. GODINU

Komisija za dodelu stipendija Fondacije Ana i Vlade Divac objavljuje konačnu rang listu o dodeli 62 stipendije u iznosu od 10,000 dinara mesečno u toku trajanja školske 2019/2020. godine (ukupno 10 meseci). Na konkurs je pristiglo ukupno 482 prijave.

Pravo na stipendiju imali su učenici koji u septembru 2019. godine upisuju I, II, III ili IV razred srednje škole, čiji je osnivač Republika Srbija, autonomna pokrajina ili jedinica lokalne samouprave, a koji postižu odličan uspeh u učenju i vladanju. Posebnu prednost pri dodeli stipendije imali su kandidati iz osetljivih društvenih grupa (materijalno ugrožene porodice, jednoroditeljske porodice, izbegličke i raseljeničke porodice, lica sa invaliditetom, dete/roditelj sa hroničnim bolestima i dr).

Pravo na stipendiju nisu imali korisnici učeničke stipendije za izuzetno nadarene učenike Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije.

Ocenjivanje svake pristigle prijave je rađeno prema unapred utvrđenim kriterijumima i skali za bodovanje, objavljenih na sajtu Fondacije u okviru Konkursa. Članovi komisije su doneli odluku o izboru kandidata u saradnji sa donatorima programa. 

STIPENDIJE - FINALNA LISTA 2019/2020

r.br. Ime i prezime Mesto
1 Mladen Bajrić Beograd
2 Njegoš Nikolić Bajina Bašta
3 Amir Ćirlija Sjenica
4 Gordana Torbica Sremska Mitrovica
5 Gabrijel Todorović Žitište
6 Sara Mozafari Beograd
7 Aleksandra Živanović Smederevo
8 Ljeposava Malbaša Inđija
9 Jovana Pavlović Beograd
10 Darko Nikolić Novi Sad
11 Mila Zdravković Niš
12 Nikola Ćirović Prijepolje
13 Nemanja Raletić Vranje
14 Lazar Vekić Bačka Palanka
15 Danica Cvetković Prokuplje
16 Amila Islamagić Priboj
17 Tamara Stevanović Vranje
18 Ina Klipa Sombor
19 Dijana Vasić Jagodina
20 Anastazija Govedarica Antanasijević Beograd
21 Aleksa Kecojević Vršac
22 Danilo Đurić Bačka Palanka
23 Milica Jovanović Kuršumlija
24 Dina Tatarević Novi Pazar
25 Aleksandra Romanov Kovačica
26 Mihajlo Popović Leskovac
27 Lazar Bukumirović Čačak
28 Marija Stanković Žitorađa
29 Milica Vujmilović Srbobran
30 Danilo Đoković Novi Pazar
31 Milena Gledović Valjevo
32 Jordan Dinić Prokuplje
33 Ana Ivanović Kragujevac
34 Vito Ilić Novi Sad
35 Marija Damjanović Beograd
36 Mario Jovanović Žagubica
37 Nataša Milanković Ub
38 Ivan Jevtić Beograd
39 Milica Ivaniš Zrenjanin
40 Momir Stanišić Novi Sad
41 Svetlana Stojšić Bačka Palanka
42 Dora Petković Beograd
43 Lenka Nikolić Valjevo
44 Minja Carić Vlasotince
45 Ivana Ivančić Novi Sad
46 Stanković Kristijan Novi Sad
47 Valerija Rankić Lazarevac
48 Marija Čokojević Zaječar
49 Uroš Milojević Niš
50 Teodora Bogdanović Vranje
51 Aleksandar Nešić Ćićevac
52 Jovana Rajković Lebane
53 Aleksa Tomić Ćuprija
54 Valentina Radosavljević Paraćin
55 Dušan Dobrosavljević Pančevo
56 Radmila Stojiljković Odžaci
57 Dimitrije Ranđelović Niš
58 Irena Stefanović Zaječar
59 Vera Stolić Kraljevo
60 Hristina Damjanović Priboj
61 Aleksa Milanović Ćuprija
62 Ilija Đuričić Bor

Tagovi

Ovaj sajt koristi kolačiće. Ukoliko nastavite sa korišćenjem ovog sajta, saglasni ste sa našom upotrebom kolačića. Politika privatnosti